M.ania-rysowania

Filmy: Jak rysować?

Jak rysować piosenkę?

Rysowanie piosenek jest niezwykle pomocne w zapamiętaniu ich tekstu. Poniżej filmik przedstawiający jak ,podczas transmisji live na Facebooku, rysowałam dla dzieci piosenkę o Boćku z “Kalendarza muzycznego w przedszkolu” (Muzyka Maria Kaczurbina, słowa- autor nieznany) .

Jak to zwykle robię ?

Różnie, czasem rysuję dzieciom “na żywo” i jednocześnie opowiadamy sobie o co chodzi w piosence, tłumaczymy trudne słowa, tak jak na filmie. Czasem dostają już narysowaną piosenkę, wtedy omawiamy tekst, dopasowujemy do słów obrazki.  Warto przygotować sobie wcześniej napisy i okienka do rysowania.

 

 

Jak rysować ludziki?

Rysowanie w sketchnotingu nie jet artystyczne, ma być wystarczająco czytelne dla mózgu. Twarz ludzka przedstawiona za pomocą kropek, kółek i kresek, jak w emotikonach jest absolutnie wystarczająca. Kiedy uczysz się od innych rysowania warto spróbować różnych typów ludzików, by znaleźć własnego, który automatycznie zacznie nam “wyskakiwać” spod ręki.

Trzy typki

Zwierzęta w notatkach

Wyprawy w góry, Wielkanoc to okazje by na górskiej hali czy stole świątecznym spotkać baranka. Przepis w kilku krokach jak go narysować.


Jak narysować baranka

Jak rysować konie?

Mój ostatni projekt dotyczył koni i hipoterapii , to w tym temacie  krótka instrukcja:
jak narysować konika